Ułatwiaj sobie pracę w magazynie

Przewożenie towarów w magazynie bywa utrudnione. Czasem zdarza się tak, że brakuje przestrzeni i trudno jest manewrować, innym razem towar spada z wózka, na którym został ułożony. Problemów jest więcej, ale spokojnie i bezproblemowo można sobie z nimi poradzić. Jak? Oczywiście decydując się na pracę z wykorzystaniem odpowiednich, czyli funkcjonalnych wózków.

Wózki z burtami lub bez

Jeżeli w grę wchodzi przewożenie towaru, który jest dość lekki i nie znajduje się w paletach, to warto pomyśleć o wózkach platformowych. Wydaje się, że będą najlepszym wyjściem. Z jednej strony wygodne w użyciu, z drugiej, całkiem sporo towaru można na nich przewieźć. Szeroko używane wózki platformowe ręczne wykorzystywane są w wielu sklepach czy magazynach. Z pewnością cechują się między innymi łatwością w manewrowaniu. Albo mają specjalne uchwyty, albo popycha się je, trzymając za burty. To na pewno aspekt, który ma duże znaczenie. Poza tym dostępne są wózki także bez burt. Decyzja o ich użyciu zależy od tego, jaki towar trzeba przewieźć z jednego miejsca na drugie. W przypadku dłuższych materiałów na pewno bardziej praktyczny będzie wózek bez burt, choć warto też pamiętać, iż w wielu przypadkach akurat ten element jest zdejmowany, co też ma bardzo funkcjonalne znaczenie.

Hamulce przydatne przy przewożeniu ładunku

Ważnym elementem wózków platformowych są koła. Dzięki nim można skutecznie i łatwo manewrować podczas przejazdu z towarem. Odpowiedni materiał wykonania wpływa także na hałas lub jego brak w czasie transportu. Oczywiście również waga przewożonych rzeczy gra tu ważną rolę. Dla przykładu gumowe koła są na tyle wytrzymałe, że powinny przez długi czas służyć w czasie przewożenia nawet ciężkiego ładunku. Istotne są również hamulce. W przypadku postawienia wózka na niezbyt równej powierzchni, można się spodziewać ruchu, a to na pewno nie jest komfortowa sytuacja, szczególnie w momencie, kiedy ładuje się lub rozładowuje towar. Właśnie dlatego hamulce są tak przydatną częścią.