Bez wózka ani rusz

Transportowanie towarów ma kluczowe znaczenie w wielu branżach, ale też w wielu sytuacjach, które nie mają związku z działalnością zawodową. Skuteczna i bezpieczna forma przewożenia różnorodnych materiałów jest bardzo istotna. Dzięki odpowiednim sposobom transport jest łatwy, a towar właściwie zabezpieczony.

Wózki pomocne w magazynie, hali czy warsztacie

Jedną z możliwości, jeśli idzie o transportowanie wielu materiałów i produktów, jest korzystanie z wózka. Istnieje wiele rodzajów takiego sprzętu o różnorodnym przeznaczeniu, ładowności czy nośności. Na wózkach można przewozić kartony, paczki, pojemniki, ale też butle, beczki czy panele. Od rodzaju towaru zależy kształt i forma platformy, na której transportuje się określone produkty. Uniwersalne wózki transportowe ręczne z pewnością są obowiązkowym wyposażeniem magazynów, sklepów, hal czy warsztatów. Wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport z miejsca na miejsce, taka metoda przewożenia będzie jak znalazł.

Na mniejsze lub większe gabaryty

Co można transportować na ręcznych wózkach? Przekrój możliwości jest szeroki. Wystarczy wymienić palety, płyty czy panele, ale również butle, beczki, opony, paczki, kartony albo narzędzia warsztatowe. Wszystko to i wiele więcej zdecydowanie łatwiej i wygodniej przewieźć, mając do dyspozycji wózek. Wymienione produkty obrazują więc, iż na tego rodzaju środkach transportu miejsce znajdą przedmioty długie i krótkie, ciężkie i lekkie, o różnych kształtach, bardziej oraz mniej regularnych.

Jaki rodzaj wózka?

W związku z tym, iż różne jest przeznaczenie wózków, różnorodne są też ich rodzaje. Na schodach sprawdzą się wózki dwukołowe, w sprzęcie na beczki czy butle przydatnym elementem będzie mocowanie, na przykład w formie lin lub łańcucha, do warsztatu natomiast idealne będą wózki na kształt biurka, z półkami i szafką na narzędzia, wiadra czy skrzyneczki na gwoździe. Zresztą, półki i tace to w ogóle funkcjonalne rozwiązanie w ręcznych wózkach, podobnie jak platformy na cięższe towary.